Agropërpunuesit bojkotojnë fermerët, nga e hëna nuk do të grumbullojnë më qumësht

18/03/2019 12:27 PM 0 komente

Ashtu siç është deklaruar më parë, në mungesë të një zgjidhje nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë, grumbulluesit dhe agropërpunuesit në mbështetje të prodhuesve bujqësorë, do të ndërpresin grumbullimin e qumështit për tri ditë, duke filluar që nga dita e hënë, datë 18 mars 2019, në mbështetje të prodhuesve bujqësorë. “Kjo masë është një akt demonstrues kundër ngërçit të krijuar për TVSH-në e produkteve primare bujqësore, pasi ndryshimet në ligj do të shkaktojnë dëmtim të prodhimit vendas, duke favorizuar importet, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of