Brent tregtohet me 63.93 dollarë/ fuçi

14/02/2019 9:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje edhe mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 32 cent dhe u tregtuan me 63.93 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 24 cent dhe u tregtuan me 54.14 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit avancoi me 0.18 për qind dhe u tregtua me 1,308.56 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of