Euro bie, dollari i qëndrueshëm

16/05/2018 9:42 AM 0 komente

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit shënoi rënie mëngjesin e kësaj të mërkure, duke shkuar në nivelin 93.31 .DXY dhe duke lënë pas kështu nivelin e saj të lartë prej 93.46 .DXY.

Moendha euro shënoi rënie kundrejt dollarit amerikan. Ajo u këmbye me 1.18155 euro për dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i saj më i ulët në këto pesë muajt e fundit.

Dollari amerikan ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt jenit, duke u këmbyer me 110.27 dollarë amerikanë për jen dhe duke lënë pas kështu nivelin e tij të lartë prej 110.45 dollarë amerikanë për jen.

Edhe dollari australian ishte në nivel të qëndrueshëm mëngjesin e ditës së sotme kundrejt dollarit amerikan. Ai u këmbye me 0.7475 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Dollari i Zelandës së Re ra u këmbye me 0.6874 NZD për USD.

Paundi britanik ishte më i dobët mëngjesin e ditës së sotme kundrejt dollarit amerikan, duke u këmbyer me 1.3501 paund për dollarë amerikanë.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz