Vazhdon rritja e aksioneve aziatike

13/02/2018 9:35 AM 0 komente

Edhe mëngjesin e kësaj të marte aksionet aziatike shënuan rritje.

Kështu indeksi i aksioneve MSCI, jashtë Japonisë u rrit me 1.1 për qind, duke lënë pas kështu nivelin e saj të ulët të shënuar të premten e kaluar ku ra në nivelin e tij më të ulët që prej 11 dhjetorit.

Indeksi i aksioneve të Koresë së Jugut u rrit me 0.65 për qind.

Indeksi i aksioneve të Shangait u rrit me 1 për qind.

Të vetmit që shënuan humbje ishin indeksi i aksioneve të Nikkeit, N225 dhe indeksi i aksioneve të Toprix, të cilët shënuan një rënie me 0.7 për qind dhe 0.9 për qind secili.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of