Ari, në rrugën e humbjes më të madhe, që nga 1998

23/03/2015 12:06 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAri është në një gjendje rënie të vazhdueshme që nga viti 2009, ndërkaq që dobësimi i dollarit, rriti kërkesën për këtë metal. Sermi, platini dhe paladiumi ndërkaq po rriten. “Atë çfarë njerëzit po bëjnë është të rrisin bastet e tyre, që dollari të bie, ari të rritet dhe normat e pritura të ulen gjatë kësaj rruge”- ka deklaruar kompania me bazë në Singapor, Gordon, për Bloomberg. Në mars, ari pati rritje relative, kundrejt nivelit të një muaji të parë, pritshmëri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of