Berlini cakton 9 mld euro për të blerë doza vaksine

15/02/2021 12:49 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjermania po planifikon të shpenzojë gati 9 miliardë euro këtë vit për të ndihmuar në blerjen e deri në 635.1 milionë vaksinave anti-covid për shtetasit e saj dhe vendet e tjera anëtare të Bashkimit Europian, sipas një dokumenti të ministrisë së Financave, shkruan Reuters. Vonesat në shpërndarjen e vaksinave relativisht të ngadalta të BE-së dhe shqetësimi për variantet e reja të koronavirusit po e bëjnë më të vështirë për qeveritë evropiane të lehtësojnë kufizimet aktuale të pandemisë. Problemet kanë çuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of