Beteja e tarifave bankare

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Debati mes bankave dhe Autoritetit të Konkurrencës, lidhur me komisionet bankare, arriti në një kulm të ri. Teksa Autoriteti i Konkurrencës bëri të ditura rezultatet e një hetimi njëvjeçar mbi transparencën dhe komisionet bankare, Shoqata e Bankave publikoi një studim të hollësishëm, që krahason tarifat dhe komisionet e 20 elementëve tipikë të produkteve bankare, në lidhje me llogaritë, e-banking, kartat dhe pagesat në nëntë vende të rajonit: Shqipëri, Bullgari, Kroaci, Qipro, Greqi, Kosovë, Maqedoni, Serbi dhe Turqi. Për Autoritetin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of