Bien aksionet aziatike

09/08/2019 10:17 AM 0 komente

Aksionet e Kinës pësuan rënien e tyre më të madhe javore që nga fillimi i majit, pasi të dhënat e dobëta të fabrikës dhe shqetësimet e vazhdueshme të tregtisë vijuan.

Humbësit e përqindjes më të mëdha në indeksin Shanghai ishin Guangdong Hotata Technology Group Co Ltd me 10.02%, e ndjekur nga Anzheng Fashion Group Co Ltd duke humbur 9.97% dhe Angel Yeast Co Ltd me 9.85%

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of