Brent tregtohet me 59.35 dollarë/ fuçi

15/08/2019 9:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, 13 cent ose me 0.2 për qind dhe u tregtuan me 59.35 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, ËTI, ranë me 5 cent ose me 0.1 për qind dhe u tregtuan me 55.28 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.2 për qind dhe u tregtua  me 1,519.26 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of