Bujqësia/ Zgjerohet prodhimi i perimeve, pemëtaria dhe blegtoria dobët

27/11/2017 10:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBujqësia shqiptare, ndonëse është sektori më pak i maturuar në vend vijon të zgjerohet me ritme shumë të ulëta. Sipas të dhënave të INSTAT për 2016-n, mësohet se rritjen më të madhe e ka pësuar prodhimi i perimeve, ndërsa sektori i blegtorisë ka një rritje të vakët. Sektori i bujqësisë ka frenuar dukshëm ritmet e rritjes në krahasim me një vit më parë. Në vitin 2016, prodhimi i perimeve është 1.129.101, duke shënuar një rritje prej 9,6%, krahasuar me vitin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of