Bullgari / Bashkimi me ERM2 dhe Unionin Bankar është një hap shpëtimi

04/05/2020 8:50 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBashkimi me ERM2 dhe Unionin Bankar është i vetmi hap shpëtimi për Bullgarinë, tha kryeministri Boyko Borissov, i cili shtoi se ishte i sigurt për këtë, sidomos nëse kriza e Covid-19 do të vazhdojë. Kryeministri Borissov kujtoi se kontrolli i zakonshëm bankar ishte një garanci për transparencën e bankave bullgare. “Besoj se BE është vendi më i mirë dhe si pjesë e familjes së përbashkët europiane, ne ndajmë gjithçka – të mirat dhe të këqijat”, shtoi Borissov, duke theksuar se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of