Bullgari / Bizneset parashikojnë rimëkëmbjen jo më herët se fundi i vitit 2022

10/05/2021 12:14 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas sondazhit online nga Dhoma Bullgare e Tregtisë, 79% e kompanive në vend raportojnë përkeqësim të treguesve ekonomikë. Rreth gjysma (50.6%) parashikojnë se do të jenë në gjendje të rimëkëmbin gjendjen ekonomike deri në fund të vitit 2022. Perqindja më e madhe e pjesëmarrësve (28.6%) është nga sektori i hotelerisë, restoranteve dhe agjencive të udhëtimit. Pak më shumë se 18% e kompanive të anketuara parashikojnë se do të rimëkëmben deri në fund të këtij viti. 26.1% parashikojnë një afat më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of