Bullgari / Viand rrit aksionet në Svinecomplex Nikolovo

26/08/2019 8:15 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProdhuesi bullgar i derrit Svinecomplex Nikolovo tha se prodhuesi vendas për ushqimin e kafshëve Viand ka rritur pjesën e aksioneve në këtë kompani me 97.60%. Pas përfundimit të marrëveshjes, Westpark Financial Group nuk posedon më asnjë përqindje aksionesh në Svinecomplex Nikolovo. Viand përvetësoi 65.22% të aksioneve të Svinecomplex Nikolovo nga kompanitë lokale Pimaro Bulgaria dhe Hybrid. Pimaro Bulgaria i shiti asaj 33.06% të aksioneve ndërsa Hybrid, 32,16%. Muajin e kaluar, Agjencia e Ushqimit dhe Sigurisë në Bullgari tha se konfirmoi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of