Bursat evropiane bien përpara fjalimit të Yellen

15/07/2014 9:33 AM 0 komente

Indeksi i kontratave të së ardhmes të aksioneve evropiane ra, pasi kapitalet u rritën nga humbja më e madhe javore që prej marsit, ndërsa investitorët prisnin dëshminë e kryetares së Fed, Janet Yellen ndaj Kongresit. Indeksi I kontraatve amerikane të së ardhmes ndryshoi pak dhe aksionet aziatike u rritën.

Kontratat e së ardhmes për indeksin Euro Stoxx 50 Index që përfundojnë në shtator ranë 0.3 perqind në 3,178 në Londër. Kontratat për indeksin FTSE 100 Index të Britansië ranë 0.2 perqind. Kontratat e së ardhmes për indeksin Standard & Poor’s 500 Index ranë më pak se 0.1 perqind.

Indeksi Stoxx Europe 600 Index avancoi 0.9 perqind dje për me rritjen më të madhe në më shumë se një javë.

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of