Çmimet e importit – T III

14/12/2020 8:59 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇmimet e mallrave të importit janë rritur në tremujorin e tretë të vitit, duke sinjalizuar presion mbi nivelin e inflacionit. INSTAT raportoi sot se indeksi i Çmimeve të importit, në tremujorin e tretë të vitit 2020, arriti 94,6 duke shënuar një rritje me 0,9 %, në krahasim me tremujorin e tretë 2019. Krahasuar me tremujorin e dytë 2020 indeksi shënoi një rritje me 0,3 %. Rritja e çmimeve të importit po nxitet nga oferta dhe vështirësitë që ka dhënë pandemia […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of