Çmimet e naftës rriten

17/06/2019 9:13 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 14 cent dhe u tregtuan me 62.15 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 3 cent dhe u tregtuan me 52.54 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.2 për qind, dhe u tregtua me 1,338.17 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of