Çmimet e naftës rriten

20/04/2021 11:34 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.7 për qind dhe u tregtuan me 67.51 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 31 cent dhe u tregtuan me 63.69 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1,769.34 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of