Denaj merr mbështetjen e BB-së për politikat ekonomike ndaj dy krizave

07/04/2021 3:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistre e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, zhvilluan një takim virtual me Anna Bjerde, Zv Presidente e Bankës Botërore për Rajonin e Europës dhe Azisë Qendrore. Gjatë këtij takimi Ministrja Denaj, bëri një përmbledhje të gjithë masave të marra nga Qeveria për përballimin e dy krizave që kaloi ekonomia shqiptare, si tërmeti i 2019 dhe pandemia e Covid-19. Znj. Anna Bjerde shprehu mbështetjen e Bankës Botërore ndaj përpjekjeve të Shqipërisë për ekonomi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of