Dhoma e Tregtisë Durrës kërkon vaksinimin e punonjësve, po pengohet puna

08/03/2021 12:14 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Industritë dhe shërbimet po vuajnë prezencën e punonjësve në punë nga frika e infektimit nga Covid-19. Kryetari i Dhomës së tregtisë Durrës, Alban Isteri, pohon se mungesa e fuqisë punëtorë ka ulur prodhimin dhe eksportet te bizneset e qytetit të Durrësit. Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë, Durrës kërkon nisjen e vaksinimit të punonjësve për disa industri prodhimi dhe të shërbimeve. Në letrën dërguar komitetit Teknik të Ekspertëve thuhet se vaksinimi është i domosdoshëm për këto. Dhoma e Tregtisë kërkon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of