Diplomatët shqiptarë bëjnë tifozllëk për Biden 

26/10/2020 11:14 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPresidenti Donald Trump erdhi në pushtet mbështetur mbi doktrinën “Amerika e para”, që u përkthye në praktika të luftës tregtare, masa më të ashpra kundër emigracionit dhe angazhim më të vogël të SHBA ndaj vendeve partnere. Ndaj, nuk është çudi që përkrahja e tij jashtë SHBA, sidomos mes vendeve partnere, është e pakët. Diplomatët dhe ekspertët e marrëdhënieve ndërkombëtare, të intervistuar nga revista “Monitor”, bien dakord se kandidati Joe Biden do të ishte alternativa e preferuar për një rivendosje të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of