Dollari bie, jeni rritet

18/02/2020 9:02 AM 0 komente

Jeni fitoi pikë mëngjesin e kësaj të marte kundrejt dollarit amerikan. Ai avancoi me 0.15 për qind dhe u këmbye me 109.69 jen për dollarë amerikanë.

Monedha e përbashkët, euro, humbi 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.0833 euro për dollarë amerikanë, duke iu afruar kështu nivelit të saj më të ulët të 33 muajve të fundit.

Paundi britanik u këmbye me 1.2998 dollarë amerikanë.

Dollari australian humbi 0.4 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6686 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Dollari i Zelandës së Re ra me 0.28 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6419 NZD për USD.

Yuani ishte në nivele të qendrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.9950 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of