Dollari rritet, euro e qendrueshme

13/12/2018 9:12 AM 0 komente

Dollari amerikan shënoi rritje mëngjesin e kësaj të enjteje kundrejt jenit. Ai avancoi me 0.2 për qind dhe u këmbye me 113.45 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ra me 0.1 për qind në 97.097 .DXY.

Ndërsa monedha e përbashkët, euro ishte në nivele të qendrueshme mëngjesin e kësaj të enjteje kundrejt dollarit amerikan, duke u këmbyer me 1.1369 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2614 paund për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez u tregtua me 6.8717 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of