Dollari rritet, jeni bie

19/07/2019 9:12 AM 0 komente

Dollari amerikan shënoi rritje mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.3 për qind dhe u këmbye me 107.620 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivele të qëndrueshme në 96.841. DXY.

Monedha e përbashkët, euro, ra me 0.15 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1258 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik u këmbye me 1.2552 dollarë amerikanë.

Lira turke u këmbye me 5.6295 dollarë amerikanë.

Lëvizjen më të lartë e shënoi dollari i Zelandës së Re i cili u rrit me 1.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6785 NZD për USD.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of