Efekti i COVID-19, INSTAT: Hyrjet e shtetasve të huaj, rënie 61.5%

31/08/2020 8:15 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintCOVID-19 ka vijuar të kufizojë lëvizjet, gjë që ka rezultuar në një situatë dramatike, sidomos për sektorin e turizmit në këta muaj të verës. Instituti i Statistikave raportoi se hyrjet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj në territorin shqiptar, në muajin korrik 2020, janë 663.980. Krahasuar me korrik 2019, ky tregues rezulton me rënie 61,5%. “Në korrik 2020, hyrjet e shtetasve të huaj në territorin shqiptar janë 387.716. Krahasuar me korrik 2019, ky numër ka rënë me 67,1%. Numri i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of