Eksportet u rritën me 10% në vitin 2017

09/04/2018 2:19 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjergj Liqejza, i cili zotëron kompaninë e tekstilit Madish në Shkodër, tha se kompanitë e mëdha europiane të veshjeve kanë rritur interesin për të bashkëpunuar me Shqipërinë, Çmimet konkurruese dhe cilësia e prodhimit të veshjeve po e bëjnë Shqipërinë një treg të lakmueshëm. Liqejza tha se ka nënshkruar kontrata të reja me kompanitë e njohura Triumph dhe Benetton, por si kompanitë e tjera në sektor ka vështirësi në gjetjen e punonjësve. Në vitin 2017, eksportet e tekstilit arritën në 60 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of