Etika dhe kushtet e punes, pa standarde

22/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Sjellja etike në punë nuk duket se përbën problem për tregun shqiptar ashtu si edhe normat e punës dhe respektimi i të drejtave të të punësuarve. Ndonëse shumë kompani në vend kanë vënë standarde të brendshme për sjelljet në punë, apo kushtet e punës, numri i kompanive që veprojnë në vendin tonë dhe janë të certifikuar me standardet e sjelljes etike në punë (AA 1000) dhe respektimi i të drejtave të punës (SA 8000) është tepër […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of