Europa duhet te mesohet te jetoje me cmime te larta

18/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga korrespondentet e Financial Times [1] Judit Stadler vezhgon stendat ne tregun ne Hun­yadi Square me sy te kujdesshem. Pensionistja 72 vjeçare ne Budapest eshte mesuar te beje ekonomi dhe te kurseje. “Gjithe sekreti eshte qe te shkosh te besh pazar gjithmone dite te enjte ose te premte”, thote ajo. “Furnizimet me produkte te freskta vijne te shtunave, keshtu qe eshte me lire ne fund te javes. Duhet te jesh i kujdesshem, por mund t’ia dalesh mbane”, shton ajo. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of