Fitimtarë dhe humbës

28/12/2020 11:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintA do të përfitojnë firmat e mëdha nga kriza e COVID? Është e ndërlikuar dhe implikimet për konkurrencën janë të pasigurta, shkruan The Economist   Teksa vaksina po afrohet shefat dhe investitorët kanë filluar të shpërfillin luftën e menjëhershme për të përballuar pandeminë dhe po përqendrohen nëbus perspektivën e konkurrencës afatgjatë. Kush ka fituar dhe kush ka humbur? Ashtu si viruset, recesionet zakonisht dëmtojnë në fillim më të dobëtit. Kompanitë me bilance të dobëta dorëzohen shpejt. Teksa kompanitë startup premtuese […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of