Gjeorgjia viktima e politikave te naftes dhe gazsjellesve

18/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga John Roberts[1] BBC News Konflikti gjeorgjian paraqet sfidat kryesore per qeverite dhe kompanite qe kerkojne te gjejne menyra per te transportuar naften dhe gazin Kaspik permes Kaukazit Jugor drejt tregjeve europiane dhe atyre te Mesdheut. Nje numer naftesjellesish te medhenj kalojne permes Gjeorgjise, disa prej te cileve ndodheshin pak kilometra ne afersi te zonave te pushtuara nga forcat ruse perpara se Moska te deklaronte armepushimin e saj ne 12 gusht. Aktualisht, ata nuk duken se jane te kercenuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of