Katastrofa e ardhshme

13/07/2020 12:47 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Politikanët i shpërfillin rreziqet e largëta, ata duhet të jenë më aktivë. Qeveritë e kanë për detyrë të jenë të përgatitura   Në vitin 1993, revista “The Economist” i tha botës që të shikojë drejt qiejve. Në atë kohë, njohuritë e njerëzimit për asteroidet që mund të godisnin Tokën ishin shumë të pakta. Ashtu si luftërat bërthamore dhe shpërthimet e mëdha vullkanike, ndikimet e asteroideve të mëdha janë shumë më të rënda sesa ndryshimet klimatike; nëse një i tillë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of