Klubet europiane presin 4 miliardë euro humbje nga kriza

14/12/2020 8:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKlubet europiane të futbollit parashikojnë të humbasin rreth 4 miliardë euro në dy vjet nga faktorët e lidhur me pandeminë e Covid-19. Rënia drastike e të ardhurave të klubeve lidhet me zhvillimin e ndeshjeve pa tifozë, të të ardhurave nga sponsorizimet dhe uljet e kërkuara në kontrata nga blerësit e të drejtave televizive. Të drejtat televizive kanë sjellë rritje të mëdha të të ardhurave të klubeve në dekadat e fundit, por edhe ky burim i rëndësishëm është prekur nga kriza […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of