Koncesionari mund të sigurojë 4,1 miliardë euro të ardhura, 127% më shumë se kosto

13/07/2020 12:22 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë dokumentet e tenderit, Ministria e Infrastrukturës ka publikuar të ardhurat që do të sigurojë koncesionari nga viti 2025 deri në vitin 2055, janë janë 4 miliardë lekë e 87 milionë euro (shih grafikun). Kostot për ndërtimin e rrugës, që pritet të përfundojë në vitin 2025, do të jenë rreth 1,8 miliardë euro, me gjithë taksa, shpronësime dhe tarifat e riskut të koncesionit. Të ardhurat në vlerën 4 miliardë euro për koncesionarin, të llogaritura nga Ministria e Infrastrukturës përfaqësojnë taksimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of