Kroaci / Dhuratë Sllovakisë një vezë Pashke gjigante

02/04/2018 8:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPas Berlinit, Nju Jorkut dhe Vatikanit, Bratislava do të jetë qyteti i radhës të cilit artistët kroatë i kanë dhuruar një vezë Pashke gjigante, sipërfaqja e së cilës është pikturuar me motive kombëtare të Sllovakisë. “Unë jam i kënaqur që sheshi ynë Hviezdoslavovo do të zbukurohet edhe më shumë, duke u bërë pjesë e kësaj tradite interesante të kohëve të fundit”, u shpreh Radoslav Števčík, kryetari i Bashkisë së qytetit të vjetër të Bratislavës. Gjatë ceremonisë së prezantimit të vezës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of