Kroaci / Podravka shet 5,000 aksione

12/04/2021 10:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPodravka, prodhuesi kroat i ushqimeve, pijeve dhe farmaceutikës, tha se kishte shitur 5,000 aksione, që përfaqësojnë 0,070225% të kapitalit të saj total të aksioneve. Pas transaksionit, Podravka mban 116.916 aksione të vetat, që përfaqësojnë një interes prej 1.642078%, deklaroi kompania. Vlera e transaksionit, i cili u krye më 23 mars, nuk u bë e ditur. Aksionet e Podravka u tregtuan 1.87% më ulët, në 524 kuna (81,7 $ / 69 euro) me 1600 CET të enjten, treguan të dhënat e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of