Lajme nga rajoni

29/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Serbi Dilemat e Serbisë Per Serbine, zbatimi i marreveshjes se energjise me Rusine varet nga shpejtesia e integrimit te Serbise me Bashkimin Europian (BE), thone ekspertet e energjise, nderkohe qe Serbia nuk ka plane per te kundervepruar ndaj krizes globale te energjise. Ekspertet e energjise, duke folur per B92, fajesuan per kete monopolet shteterore dhe marreveshjet e brendshme midis paleve. Ata paralajmerojne se Serbia ka nevoje ne menyre urgjente te ndermarre masa, se pari te mbaje nen fre rritjen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of