Lajme nga rajoni

06/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bosnjë-Hercegovinë Vëmendja tek ekonomia Udhëheqësit boshnjakë kanë përshtatur një “Platformë veprimi” në një përpjekje për të rigjallëruar ekonominë dhe të eliminojnë barrierat ligjore për të bërë biznes Kryeministrat e Bosnjes dhe Herzegovinës dhe dy njësitë e pavarura nënshkruan “Një planveprimi”, ku angazhohen që t’i bëjnë çështjet ekonomike dhe reformat, prioritet të punës së tyre, shkruan Saida Mustajbegovic in Sarajevo, për Balkan Insight, një publikim ‘on line’ i agjencisë BIRN.  Platforma synon të ndihmojë në uljen e barrierave të mëdha […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of