Lajme nga vendi

27/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Vendimi i qeverisë Biznesi i vogël, 10% taksë Tashmë, biznesi i vogël do të tatohet 10% njëlloj si biznesi i madh. Qeveria ka miratuar disa ndryshime në ligjin "Për tatimin mbi të ardhurat". Sipas ndryshimeve të bëra, biznesi i vogël do të veprojë me bilance. Madje, ai do të jetë i detyruar që çdo shitje dhe blerje të mallit ta kryejë nëpërmjet faturave tatimore, pasi në bazë të tyre do të llogaritet edhe tatimfitimi për të cilin biznesi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of