Lajme Shkurt nga Vendi

24/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Interneti, Shqipëria e 87-a në botë Shqipëria është zhvendosur nga vendi i 95-të në indeksin e përdorimit të internetit në biznes, institucione dhe më gjerë, në vendin e 87, duke u bërë një ndër dhjetë vendet që kanë bërë përparimin më të madh gjatë një viti. Forumi Ekonomik Botëror ka publikuar së fundi “Raportin Global të Teknologjisë së Informacionit 2010-2011”, ku vlerëson se: Vietnami, Shqipëria, Gambia, Kina, Sri Lanka, Mali i Zi, Bahrejn, Kenia, Zambia dhe Mozambiku, janë dhjetë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of