Mali i Zi: Planifikohetndërtimi i një teleferiku

06/04/2015 8:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria malazeze po kërkon mbështetës ndërkombëtarë për të ndërtuar një teleferik prej15kilometrashnga Kotorri në bregdet drejt kryeqytetit tëvjetër mbretëror, Cetinjë të vendit. Plani për të ndërtuar teleferikun nga Kotorri në Cetinjë mbi malin Lovćen, që fillimisht ka nisur disa dekada më parë, më në fund do të mund të realizohet nëse qeveria malazeze gjen partnerët ndërkombëtarë për ndërtimin e rrugës, që do të lidhëbregdetin dhe malin më të lartë në vend. Rruga do të shkojë nga Kotorri deri në Cetinjë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of