Mbi 40 milionë euro borxh, Ujësjellësi i çon te përmbaruesi konsumatorët

08/07/2019 12:19 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, nëpërmjet një njoftimi, u bën të ditur të gjithë konsumatorëve në zonën e shërbimit, Prishtinë, Fushë-Kosovë, Lipjan, Podujevë, Obiliq, Shtime, Drenas dhe Graçanicë se aksioni për shkyçjen individuale të konsumatorëve borxhlinj, nga shërbimet e rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit, për shkak të mospagesave ndaj shërbimeve të ujit dhe kanalizimit, është duke vazhduar me intensitet të lartë si në qendrat e qyteteve, ashtu edhe në fshatra. Borxhi total ndaj shërbimeve të ujësjellësit dhe kanalizimit është mbi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of