Me PAK CILeSI ARSIMORE

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Strategjia e Lisbonës synon të bëjë Bashkimin Europian (BE) një ekonomi dinamike të bazuar mbi njohuritë me më shumë vende pune dhe më shumë zhvillim. Në fushën e arsimit dhe trajnimeve, vendet anëtare kanë rënë dakord që të zbatojnë Strategjinë e Lisbonës duke punuar drejt përmbushjes së objektivave të përbashkëta për sistemet e tyre të arsimit dhe trajnimit. Progresi i tyre në këtë punë do të krahasohet nga pesë objektiva për përmirësimin e arsimit dhe trajnimin në Europë që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of