Menaxhim vendi-konsulenca: Te planifikosh me kujdes

04/10/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Koha e krizës për biznesin konsiderohet si periudhë “testimi”, por edhe si një kohë kur duhet të mendohet për domosdoshmërinë e një plani “B”. është një kërkesë që i drejtohet më shumë menaxhimit, që duhet të planifikohet në një kohë më afatgjatë. Konsulentët këshillojnë më shumë kujdes në menaxhimin e likuiditeteve dhe borxhit. Në momente të vështira, shpesh biznesi sheh si rrugë shpëtimi ata që njihen si konsulentë. Nevoja për të marrë këshilla, për të njohur më mirë tregun […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of