Momentet me te vecanta

08/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Qeveria e Pajtimit Kombetar e vitit 1997 Renia e firmave piramidale e zhyti Shqiperine ne nje krize te rende ekonomike. Bashkimi Europian ishte i gatshem te ndihmonte Shqiperine me plane zhvillimi, por nje gje e tille nuk mund te realizohej pa nje program bashkepunimi me FMN-ne. Ne maj te vitit 1997 Ekipi i FMN-se dhe Banka Boterore ne pamundesi te vinte ne Shqiperi, ishte mbledhur ne Rome per te diskutuar per shperberjen e skemave piramidale dhe programet e bashkepunimit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of