Nafta dhe njohja e Shtetit te Kosoves

22/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Agim Dobi Nuk eshte rastesi fakti qe shume shtete qe perfshihen ne organizma ku marrin pjese shtetet prodhuese te naftes nuk e kane njohur Shtetin e ri te Kosoves. Me 16 qershor, Arabia Saudite njoftoi se do te shtoje prodhimin e naftes me 200 mije fuçi, duke e çuar sasine e prodhimit ne 9.75 milion fuçi. Me 27 qershor, Libia deklaroi se do te nderprese prodhimin e naftes. Ne fund te qershorit çmimi i naftes arrin 142 USD […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of