Nuk ka më hapësirë për stimuj fiskalë, duhet vëmendje ndaj reformave

18/11/2019 11:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Nadeem Ilahi, përfaqësues i lartë rajonal për Europën Qendrore dhe Juglindore   Flet Nadeem Ilahi, përfaqësues i lartë rajonal për Europën Qendrore dhe Juglindore dhe një nga autorët e raportit “Nxitja e rritjes në Ballkanin Perëndimor, Roli i Zinxhirit Global të Vlerës dhe Eksportet e Shërbimeve”, thotë se eksportet janë një mjet për të nxitur një rritje të qëndrueshme. Ai e vë theksin në zbatimin e reformave nxitëse, që do ta bënte ekonominë më aftë për t’u përballur me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of