Privatet e permbarimit

13/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintHyrja ne treg e permbaruesve private po shton numrin e sekuestrimeve, duke rkenaqurr keshtu operatoret ne treg. Permiresimi pritet te shtoje edhe sasine e likuiditeteve ne tregun e brendshem. Si e shohin bankieret kete proces Nga Laura Cela Kanë mjaftuar pak më shumë se dy muaj nga hyrja në fuqi e përmbaruesve privatë dhe në treg janë marrë tashmë rreth 60 licenca të tilla. Ky “oreks” i madh për hapjen e zyrave përmbarimore private duket se i përgjigjet një shërbimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of