Qeveritë i kanë shpërdoruar paratë e marra borxh

01/03/2021 10:09 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Panajot Soko, ekspert makro   Borxhi në vetvete është një instrument shumë i rëndësishëm në procesin e stimulimit të rritjes së performancës ekonomike, si në sferën publike dhe atë private. Një kompani private, për të zgjeruar gamën e aktivitetit të saj ekonomik dhe rrjedhimisht të ardhurat, mund të përdorë instrumentin e borxhit. E njëjta gjë ndodh dhe në rastin e një shteti, i cili për të zgjeruar gamën e aseteve që katalizojnë rritjen ekonomike, procesin e financimit e mbështet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of