Rajon / Edhe në skenarin më pozitiv, Banka Botërore parashikon që ekonomitë e Ballkanit Perëndimor do të tkurren deri në 5.6%

11/05/2020 12:32 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkonomitë në rajonin e Ballkanit Perëndimor do të kontraktohen deri në 5.6% në skenarin më pozitiv që tregon pasojat e mundshme të pandemisë së koronavirusit në Europë, tha Banka Botërore të mërkurën. Sipas këtij “skenari bazë”, masat e kontrollit mund të hiqen në fund të qershorit dhe një rimëkëmbje graduale mund të fillojë në gjysmën e dytë të vitit 2020. “Skenari negativ” supozon se masat e kontrollit mund të hiqen vetëm në fund të gushtit dhe rimëkëmbja e aktivitetit ekonomik […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of