Rajoni/ Marrëveshje për tarifat roaming

24/10/2016 3:55 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërfaqësues të qeverisë së Maqedonisë, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjë e Hercegovinës u takuan në Bruksel me qëllim rregullimin e tregut të telefonisë ndërmjet tyre. Në këtë takim u deklarua se çmimi i shërbimit roaming është ulur me 30%, por ka mundësi për ulje edhe më të madhe. Qëllimi përfundimtar i qeverive të rajonit është harmonizimi i rregullave të tregut me ato të Bashkimit Europian. Këto takime organizohen nga Këshilli Rajonal për Bashkëpunim (KRB) dhe që nga viti 2014 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of