Resuli: Bujqësia vuan mungesën e subvencioneve, 2020 vit i vështirë

06/07/2020 9:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintErvin Resuli, një ekspert i bujqësisë, i cili zotëron “Resuli Farm”, pohon se bujqit këtë vit do të pësojnë humbje për shkak të presionit të pandemisë mbi çmimet dhe kërkesën. Ai tha se qeveria nuk dha asnjë paketë mbështetëse për bujqësinë, teksa subvencionet thuajse nuk ekzistojnë.   Si i parashikoni fitimet e fermerëve këtë vit? 2019 dhe 2020 nuk ka nisur mirë për bujqësinë. Referuar shifrave të INSTAT, dhe duke marrë në konsideratë përvojën dhe investimet private që janë bërë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of